۱۳۸۸ آبان ۲۸, پنجشنبه

چرا رسایی و صفار هرندی، به رغم رسوا شدن های پی در پی در دانشگاه، به سخنرانی های خود ادامه می دهند؟

اخیرا حمید رسایی نماینده وفادار به احمدی نژاد، و صفار هرندی با اندیشه های کیهانی و سپاهی، دوره افتاده اند در دانشگاه های کشور. سخنرانی های این دو در دانشگاه های خواجه نصیر، تهران، گیلان، علامه، اهواز، بین المللی قزوین، پیام نور مشهد، قم و . . .، همگی با اعتراض شدید دانشجویان روبرو شده است، بطوری که مجبور می شوند سخنرانی خود را نیمه کاره رها کنند و فرار را به قرار ترجیح دهند. اما چرا این دو نفر از رو نمی روند! مدتی است که به این مساله فکر می کنم و از بین بسیاری دلایل، چند دلیل را بیش از بقیه محتمل می دانم. از آنجا که سخنرانی های این دو، بی شک، برنامه ریزی شده و برای نیل به مقصودی خاص انجام می شود، از همه دعوت می کنم که اگر دلیل مهم دیگری یافتند، آنرا حتما با بقیه در میان گذارند. اینطور کارها در نهایت به شناسایی بهتر استراتژی کلی کودتاگران در هر مقطع از زمان، و یافتن راه حل های مناسب کمک می کند.
به نظرم، مهمترین دلیل حضور اینها، نجات بسیج دانشگاه ها است، که به علت جنایت بسیج در وقایع اخیر، اعضای آن ریزش کرده اند و زمین گیر شده اند. بسیجی های خودفروش دانشگاه ها که با سهمیه قبول شده اند و کار خبرچینی و سرکوب در دانشگاه های کشور را بر عهده دارند، حالا بسیار منفورند و کاملا گوشه گیر شده اند. رسایی در سایت خود در گزارش سخنرانی دانشگاه اهواز می گوید: "آمده ام تا شیوه برخورد با دانشجونماها را بصورت عملی به عزیزان دانشجو آموزش دهم"، یا از قول خمینی خطاب به همان دانشجویان عزیزش می گوید "چرا نشسته اید تا عده ای بیایند در دانشگاه و قبضه کنند دانشگاه را؟ کمتر از آنها هستید مگر شم؟ا"
اما دلیل دوم؛ به نظرم اینها می خواهند قسمتی از انرژی متراکم ضدرژیم در دانشگاه ها را، به این ترتیب، آزاد کنند. شاید به همین دلیل از ضرب و شتم گسترده دانشجویان در این مراسم خوداری می کنند و نه تنها با حضور خود، بلکه با بیان مطالب فوق العاده تحریک کننده، دانشجویان را به واکنش وا می دارند. شاید هم به این ترتیب بهانه ای را در اختیار رژیم قرار می دهند تا به علت همین اعتراض ها مسالمت آمیز، دست به تعطیلی دانشگاه ها بزنند و تقصیر آنرا به دوش خود دانشجویان بیندازند. اینطور می توانند لایه هایی از حکومت را که به علت ترس از عواقب تعطیلی دانشگاه ها، مخالف این امر هستند، مجاب کنند که ضرر باز بودن دانشگاه ها از ضررهای تبلیغاتی بستن دانشگاه ها به مراتب بیشتر است. رسایی در وب سایت خود می گوید: " مسئولان دانشگاه های مشهد و اهواز، از برگزارکنندگان مراسم خواسته بودند تا در صورت امکان به منظور جلوگیری از اغتشاش سبزها مراسم را لغو کنند ، که پس از مشورت دوستان دانشجو با من اعلام کردم اگر این جلسات بحث و بررسی که به شکل قانونی برپا می شود لغو شود، چند روز دیگر با فشار همین سبزپوش ها برای تعطیلی کلاس ها هم اقدام می شود".

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر